Ubrania ze świątecznymi motywami, całkowicie opanowują półki sklepowe w listopadzie i grudniu. Kolorowe skarpetki w choinki, ciepłe sweterki z Mikołajem, czy też kolczyki gwiazdki, na dobre wpisały się w świąteczną modę. Choć ze względu na ich bożonarodzeniowy nastrój, zarezerwowane są na krótki czas w roku, bardzo chętnie uzupełniamy nimi garderobę.

Biorąc pod uwagę popularność świątecznych swetrów i biżuterii, zdecydowanie w ich kategorii nie ma mowy o kiczu. Są wyjątkowo udaną opcją na prezent mikołajkowy. W szkołach i w firmach organizowane są nawet konkursy na najciekawszy świąteczny look! Ciepłe świąteczne swetry i skarpetki sprawdzają się na długie zimowe wieczory. Natomiast subtelna biżuteria ze świątecznymi motywami, czy też krawat Modini Prestige z Mikołajem, stanowią doskonałe uzupełnienie stroju na wigilijną kolację.

Krawat z mikołajem

Jednak i w tym przypadku z każdym, kolejnym sezonem trendy się zmieniają. Aktualnie śmieszne, kolorowe nadruki na swetrach, z wesołym reniferem w roli głównej, ustępują miejsca mniej krzykliwym i jednokolorowym wzorom. Jak się okazuje zimowe, skandynawskie wzory na swetrach, wpisały się już w modową, świąteczną klasykę. Nadal w modzie pozostają również kolorowe skarpetki, w różnorodne świąteczne i zimowe motywy: choinki, bałwanki, Mikołaje, renifery itp. W przypadku natomiast biżuterii im skromniej i prościej, tym lepiej. Aktualne trendy modowe, wskazują, że ma być mniej abstrakcji i koloru, a więcej elegancji. Wyjątkowo piękną propozycją są motywy aniołów, jako zawieszek na łańcuszki oraz zimowe śnieżynki, jako kolczyki!

Świąteczna moda stała się sposobem na podkreślenie bożonarodzeniowej atmosfery, którą kochamy wszyscy, bez wyjątku. Tak magiczny czas, niewątpliwie zasługuje na wyjątkową oprawę.

Kilka podpowiedzi, by dobrze ubrać się na święta

Ładny ubiór to konieczność, by czuć się dobrze. W okresie świątecznym komponuje się stylizację z jeszcze większą starannością. Ma podkreślać wyjątkowość tego czasu. Czasem bywa to powodem stresu, ale niepotrzebnie.
Ubiór szykowny i wygodny na święta
Ubiór świąteczny powinien być bardziej szykowny, niż nosi się zazwyczaj. Trzeba wybierać ubrania eleganckie. Nie wszystkie muszą być takie. Odpowiedni ubiór na święta to także połączenie rzeczy codziennych z bardziej szykownymi i atrakcyjnymi. Zazwyczaj spędza się święta w niedużym gronie bliskich osób. Można więc połączyć elegancję z wygodą. Kobieta może włożyć spodnie jeansy i elegancką tunikę. Mężczyzna do koszuli może założyć krawat z Mikołajem lub muchę. Bardzo elegancki ubiór na święta to także dobry wybór. Najważniejsze, by wybierać ubrania, które nosi się z przyjemnością.

Mucha z Mikołajem

Ważna rola detali w świątecznej stylizacji
Ważna jest rola detali. Odświętny charakter ubioru podkreśli biżuteria. Na święta można włożyć taką, której nie nosi się na co dzień. Trzeba też pilnować, by nie było czegoś, co zepsuje efekt. Przykładem jest włożenie kapci do szykownego stroju. Zwykle to nie jest najlepsza myśl. Mogą być, jeśli ubiór jest bardziej na luzie, ale gdy są w idealnym stanie i prezentują się elegancko. Jednak najlepiej ubiór na święta uzupełnić obuwiem eleganckim. Dla kobiet to czółenka, dla mężczyzn obuwie wizytowe. Eleganckie mokasyny, a dla kobiet także baleriny, to też dobre propozycje.
Ubiór świąteczny warto mieć przygotowany dzień wcześniej. Nie ma presji czasu. Można spokojnie dobrać ubrania do siebie oraz wyszukać najlepsze dodatki. Jest czas, aby pomyśleć, czy w takiej stylizacji będzie wygodnie.